Jak wyleczyliśmy Instytut Medyczny?

Jak wyleczyliśmy Instytut Medyczny?

Opublikowany

Z EMC Instytut Medyczny SA, największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych, współpracujemy od  czerwca 2016 roku. Dzięki naszym działaniom udało się odzyskać dla strony emc-sa.pl 80% ruchu, utraconego w efekcie niekorzystnych zmian strony.

Kim jest Klient?

EMC Instytut Medyczny SA istnieje na rynku usług medycznych już od 16 lat. Z jednego szpitala we Wrocławiu firma urosła do bardzo dużych rozmiarów. Obecnie jest notowaną na warszawskiej giełdzie ogólnopolską grupą szpitali i przychodni, które swoją opieką obejmują mieszkańców województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego.

Czas trwania

W tym wpisie podsumowujemy efekty współpracy z okresu czerwiec–listopad 2016.

Cele współpracy

Firma EMC, zanim powierzyła nam prowadzenie działań, zmieniła strukturę oraz wersję graficzną witryny emc-sa.pl.  Modyfikacje te negatywnie wpłynęły na widoczność strony, co przełożyło się na znacznie mniejszy ruch organiczny.
emc-promotraffic.png
promotraffic-emc.png
Dlatego też, w momencie podjęcia współpracy podjęliśmy działania mające na celu: 
  • Odzyskanie utraconego na stronie ruchu,
  • Zwiększenie zaufania i popularyzacji witryny w wynikach wyszukiwania,
  • Zwiększenie ruchu na stronie.

Podjęte działania

Aby zrealizować wcześniej założone cele przeprowadziliśmy następujące działania:
  1. Audyt SEO, czyli szczegółowa analiza strony pod kątem wytycznych wyszukiwarki Google, ze szczególnym uwzględnieniem rozbudowy contentowej strony.
  2. Stworzenie matrycy przekierowań z nieistniejących adresów na podobne strony w obrębie witryny. Przekierowania wykonywane są w celu odzyskania utraconego ruchu na stronie.
  3. Miesięczne publikacje tematyczne na niezależnych blogach, portalach oraz serwisach tematycznych, a także ogólnoinformacyjnych.
  4. Analiza dotychczasowego profilu linków.
  5. Stworzenie pliku disavow, mającego na celu usunięcie linków przychodzących na stronę, a w konsekwencji zapewnienie ochrony witryny przed negatywnym wpływem spamerskich linków.
  6. Dokładna analiza linków konkurencji w celu wykorzystania wartościowych łączy w procesie pozycjonowania.
  7. Pozyskiwanie linków z innych wartościowych, powiązanych tematycznie stron, m.in. poprzez kontakt z partnerami, serwisy społecznościowe, blogi tematyczne, tworzenie tematycznych mikroblogów wspierających itp.

Efekty działań

Realizowane przez nas działania przyniosły rezultaty w postaci odzyskania utraconego ruchu na stronie.
emc1.png
emc2.png
Od momentu współpracy różnica w spadku ruchu wyniosła 37,63%. Nasze działania zniwelowały tę różnice do 9,30%.  Zmiana ta, to blisko 80% ruchu, który udało nam się odzyskać. Dodatkowo witryna stale zyskuje większą widoczność w wynikach wyszukiwania.
emc3.png
Witryna wciąż jest w trakcie wdrażania zalecanych przez nas uwag w Audycie SEO oraz rozbudowy contentowej.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Kuracja SEO dla e-Ziko

temu

Na początku grudnia 2015 roku wykonaliśmy audyt strony www.e-zikoapteka.pl, po którym podjęliśmy współpracę związaną z optymalizacją SEO. Głównym celem przyjętej strategii było wzmocnienie ruchu organicznego. W efekcie naszych działań wzrósł on o 409%. Zobaczcie, jak udało nam się to zrobić!
Festiwal SEO okiem PromoTraffic. Najważniejsze wnioski i wskazówki!

temu

Piąta edycja Festiwalu SEO już za nami! 19 maja uczestniczyliśmy w największym spotkaniu w branży SEO, gromadzącym co roku coraz więcej sympatyków. Mamy dla Was garść ważnych wniosków. Sprawdźcie!
Jak wygrać SEO w 2017?

temu

8 marca uczestniczyliśmy w konferencji IAB "HowTo: win SEO in 2017", podczas której wystąpiło 10 specjalistów związanych z branżą SEO i content marketingu. Chcecie poznać przepis na efektywne SEO w 2017 roku? Sprawdźcie, o czym powinniście pamiętać. Podsumowaliśmy dla Was najważniejsze informacje! 
Jak zwiększyliśmy przychody z e-commerce o 750% dla marki Puccini?

temu

Puccini to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek w branży galanterii skórzanej. Nasza współpraca rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku i w tym czasie udało nam się podnieść współczynnik konwersji e-commerce o 505%, doprowadzić do wzrostu liczby transakcji o 575% oraz wzrostu przychodów o 750%. Sprawdźcie jak to osiągnęliśmy!

Kuracja SEO dla e-Ziko

Na początku grudnia 2015 roku wykonaliśmy audyt strony www.e-zikoapteka.pl, po którym podjęliśmy współpracę związaną z optymalizacją SEO. Głównym celem przyjętej strategii było wzmocnienie ruchu organicznego. W efekcie naszych działań wzrósł on o 409%. Zobaczcie, jak udało nam się to zrobić!